כל הורה מכיר את השלב הזה בו נערכת אספת הורים בוועד ההורים בגן”. הראשים רוכנים מטה והעיניים חומקות ומביטות בחלל החדר. התירוצים והסיבות מתחילים לעלות וכמו מנטרות לנגן במחשבות, מאין שליף במבחן או מצוף חילוץ מהכאב ראש הממתין בפתח.

לפני חודש, לראשונה מזה שנים הפקדתי בידי בעלי את המשימה ללכת לאסיפת הורים ובלעדיי, ואז הגיע הבשורה “נבחרתי לוועד של הגן”.

שלא תבינו לא נכון, הרעיון הבסיסי של להתנדב ולהשפיע במסגרות אלו חשוב מאוד בעיני. במהלך השנים האחרונות יצא לי בעצמי לקחת חלק בוועד ההורים בגן של בתי הבכורה, מתוך ההבנה כי כשאני לוקחת חלק פעיל בוועד הגן אני נותת דוגמה להתנהגות חברתית תורמת, ומעצימה ערכים אלו אצל ילדיי.

אך אם לומר את האמת, אחרי חצי שנה של עשייה הבנתי שהעיסוק המרכזי נטה  להתמקד באיסופי כספים מתישים ואינסופיים, הפכתי לגזברית הראשית בגן, מוקד פניות וטענות. בשלב מסוים חוגים חיצוניים דרשו כספים, החגים הגיעו ואיתם משלוחי המנות ומתנות לילדים, וכמובן איך לא? הלחץ לאיסוף הכסף. במקרה הטוב, הורים היו דוחפים לתיק של בתי צ’קים ומעטפות עם מזומנים וכך בתי הייתה חוזרת מן הגן כאשר על גבה כספת ורודה עם ציורי נסיכות וכסף שאפשר לפדות עבור הפעילויות השונות. אך עם זאת האחריות שהוטלה על בתי בת ה-5 הייתה נראית לי לא סבירה בעליל ומגוחכת ועדיין הורים רבים לא הסדירו את התשלום. לאחר שנה של לחצים ועצבים מיותרים אשר כל ניסיון לקדם תחומים נוספים ירד לטמיון הבנתי כי איני יכולה יותר.

אז למה אני משתפת אתכם בכל זה? אולי לא הדגשתי זאת קודם, בעלי, אותו אחד שנבחר להיות יו”ר וועד ההורים הוא גם מנכ”ל בחברה מובילה ואחד האנשים העסוקים שאני מכירה. לכן היה לי ברור מאותו הרגע כי כל הכיף משקיף מעבר לפינה ובדרכו פעם נוספת מופנה אליי. אז אם אתם תוהים איך בכל זאת נשארו שערות על ראשי? אתם צריכים להכיר את הג’וקר שבעלי חשף.

מסתבר שבאסיפת הורים זאת שילבו חברה חיצונית אשר חשפה את ההורים המבועתים לממשק חדש, מן סוס טרויאני אשר טרף את כל הקלפים. למי מאתנו אין היום סמארט-פון? אנדרואיד? וכמובן אפליקציית ווטסאפ מותקנת וממתינה לקבלת הודעות מהסובבים אותנו.

החברה הזאת הציגה אפליקציה להעברת כספים אשר פותרת את בעיית הגזברות בוועדי הורים בלחיצת כפתור או יותר נכון הקשת מסך. השירות נקרא PayBox, הוא כמו ווטסאפ רק  לתשלומים השירות מאפשר לאסוף כסף ולנהל תשלומים מקבוצת הורים ישירות מהסלולאר. בעקבות תפנית זאת אני יכולה לספר לכם שההתנדבות בוועד הגן קיבלה צורה נינוחה יותר ואפילו בעלי שעמוס בעבודה מנהל את וועד ההורים שלו בנחת.

ניהול קבוצה משותפת בPayBox: