לאחרונה ישבתי עם חברתי סיגל אשר מצוינת בארגון אירועים חברתיים.

סיגל שיתפה אותי בחוויותיה ממסיבות רווקות ובאהבתה הגדולה לארגון אירועים משמחים עבור סובביה, אך הבעיה המרכזית בכל פעם ופעם מתחילה ונגמרת באיסוף הכספים לקראת המסיבה.

בכל מסיבת רווקות יש לפחות חברה אחת שפחות קרובה לכל השאר, למדה עם הכלה המיועדת או הכירה אותה בטיול הגדול וכו’, כך שכאשר זה מגיע לשלב של איסוף הכספים הכל נהייה קצת יותר מסורבל.

סיגל מספרת לי כי בשל היותה חברה מאוד טובה של הכלה, היא החליטה לקחת על עצמה ביולי האחרון את האחריות הראשית בכל הקשור לארגון המסיבה.

סיגל דאגה להסביר לבנות על פירוט ההוצאות דרך קבוצת וואטסאפ שנפתחה עבור האירוע המיוחל. רב הכסף ההתחלתי יצא מכיסה טרם הכירה את מרבית מן הנפשות הפועלות.

מהר מאוד העיסוק סביב ההחזר הכספי התגלה ככאב ראש אחד גדול: המון חיובים בכרטיס אשראי, בנות הקרובות אליה אשר הגיעו באיחור ושכחו להביא עמן את הכסף, התעסקויות של עודפים והחזרים מבנות שעזרו במערכה וקנו קישוטים ואביזרים וכל הדרמות בשידור ישיר מול פניה של הכלה, ביום ה- (כמעט) מאושר בחייה.

סיגל נותרה עם תחושות מאוד לא נעימות מארגון מסיבה זו והבטיחה לעצמה שהיא לא עושה זאת יותר לעולם.

כעבור מספר חודשים חברה נוספת התארסה ועימה עוד חתונה הכוללת ארגון מסיבת רווקות. סיגל ניסתה לחמוק מכל אחריות הקשורה לאיסוף הכספים אך לבנות הסובבות אותה היה ברור כי אף אחת לא תארגן זאת יותר טוב ממנה.

סיגל הציבה תנאי, רק כאשר מלוא הכסף יימצא בכיסה היא תיהיה מוכנה לחשוב בכלל על לקחת חלק בארגון. הבנות הבינו כי זה לא ריאלי, אי אפשר עוד לחכות לאיסוף הכסף וצריך להתחיל בארגון,לכן ניסו לחפש דרך נוספת לאיסוף הכסף.

אחרי בדיוק דקה של שיטוט באינטרנט קפצה לבנות אפליקציה חדשה שכל כולה סובבה סביב איסוף כספים בדרך חדשנים ופשוטה.

השירות נקרא PayBox, הוא כמו וואטס-אפ רק  לתשלומים. השירות מאפשר לאסוף כסף ולנהל תשלומים מקבוצת שותפים ישירות מהסלולאר. בעקבות פתרון זה אנחנו מצליחים לנהל את ההוצאות השוטפות באופן אחראי ומסודר, בלי כאבי ראש והתעסקויות מיותרות.

ככל שהן בדקו יותר יותר לעומק הן הבינו כי האפליקציה פותרת להן את כל הבעיות שנתקלו עד כה.

קבוצה משותפת בPayBox: